Adana’da Bici Bici Satan Bir Grup Esnaf Zabıta`dan Tezgahlarını İstiyor

Adana’da Bici Bici Satan Bir Grup Esnaf Zabıta`dan Tezgahlarını İstiyor

Adana’da bici bici satan bir grup esnaf, tezgahlarına el koyan zabıta ekiplerini düzenledikleri basın açıklaması ile protesto etti.
Adana Havalimanı’nın karşısında bulunan Barış Parkı’nda bici bici satan esnaflar, satış yapmamaları için tezgahlarını toplayan Büyükşehir Belediyesi zabıta ekiplerini protesto etti.

Ellerinde ‘namuslu çalışmak istiyoruz’ ve ‘bir aydır kapalıyız, açız’ yazılı dövizler ile parkta bir araya gelen esnaflar, yetkililerin kendilerine parkta satış yapmalarına izin vermelerini istedi.

Babası bici bici satıcısı olan üniversite öğrencisi Aylin Kaya, grup adına yaptığı açıklamada parkta 10 adet tezgahlarının bulunduğunu belirterek, bunların tamamının zabıtalar tarafından alınınca maddi ve manevi açısından mağdur olduklarını söyledi.

Kaya, yetkili makamlara dilekçe yazmalarına rağmen bir sonuç alamadıklarını ifade ederek, “Şuan işimizden olduk; mağdur durumdayız. Evimize ekmek dahi götüremiyoruz. Bizler tezgahlarımızı tekrardan kurarak işimize dönmek istiyoruz. Devlet büyüklerimizden bu 10 aileye sahip çıkmalarını istiyoruz” dedi.

www.adanalihaber.blogspot.com

Yorumlar

0 Yanıtlar to "Adana’da Bici Bici Satan Bir Grup Esnaf Zabıta`dan Tezgahlarını İstiyor"

Yorum Gönder

Kategoriler

En Çok Okunan Haberler

Haber Arşivi